1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Yaris Cross w lśniącej stylizacji Jorge Redondo
16-02-2023

Toyota Yaris Cross w lśniącej stylizacji Jorge Redondo

Odkrycia Tygodnia Mody w Madrycie 2022
Podczas ubiegłorocznego Madrid Fashion Week młody projektant Jorge Redondo sprawił prawdziwą sensację, zdobywając – jako pierwszy debiutant w historii tego wydarzenia – nagrodę L'Òreal za najlepszą kolekcję. Teraz idzie o krok dalej, tworząc wraz z Toyota Spain unikalną wersję Yarisa Cross. Ekstrawagancką i wyjątkową, tak jak jego projekty modowe.

Redondo Brand i Toyota Spain połączyły siły, aby stworzyć wyjątkową wersję Yarisa Cross Hybrid. Pracując nad tym projektem, hiszpański projektant Jorge Redondo inspirował się czerwonymi sukienkami będącymi znakiem rozpoznawczym jego firmy modowej. Czerwień to także kolor, z którym identyfikuje się marka Toyota.

Tak powstała Toyota Yaris Cross by Redondo Brand, samochód w żywym czerwonym kolorze rozświetlonym brokatem, który nawet w ciemności nadaje szczególny wyraz kształtom, liniom i przetłoczeniom crossovera.

Po raz pierwszy pojazd ten został zaprezentowany podczas ekskluzywnego pokazu, razem z nową kolekcją 5 czerwonych sukni, które Jorge Redondo zaprojektował specjalnie na to wydarzenie. Kreacje reprezentowały różne style i powstały z różnych materiałów – od delikatnej wełny po zdobiony jedwab. Każda z nich w inny sposób podkreślała wyjątkowość samochodu.

Yaris Cross by Redondo Brand to już trzecie takie przedsięwzięcie Toyoty w Hiszpanii. Z okazji premiery nowego miejskiego SUV-a w Europie marka nawiązała współpracę także z Areną Martínez, która zaprojektowała własną stylizację Yarisa Cross. Nawiązywała ona do kolekcji ceramiki, którą projektantka stworzyła podczas pandemii. Dla Inés Domecq i Virginii Pozo związanych z marką IQ Collection inspiracją dla ich artystycznej wizji Yarisa Cross stała się nowa kolekcja kapsułowa dla kobiet.

Hybrydowa Toyota Yaris Cross

W 2021 roku na rynku zadebiutował zupełnie nowy crossover segmentu B – Yaris Cross. Rok później model ten zdobył tytuł Światowego Samochodu Miejskiego Roku 2022 w konkursie World Car of the Year.

Miejski crossover został zbudowany na wydłużonej platformie GA-B w architekturze TNGA. Wyróżnia się atrakcyjnym designem, przestronnym i funkcjonalnym wnętrzem oraz rozbudowanym zestawem systemów bezpieczeństwa czynnego. Auto jest produkowane we Francji, a napęd hybrydowy i silnik benzynowy powstają w polskich fabrykach Toyoty na Dolnym Śląsku.

Klienci Toyoty w Europie wybierają najczęściej wersję z napędem hybrydowym (94%). Układ z silnikiem 1,5 l współpracującym z napędem elektrycznym i generatorem ma łączną moc 116 KM.

Unikalną właściwością miejskiego SUV-a Toyoty jest dostępność napędu na cztery koła AWD-i, który powstał dzięki połączeniu układu hybrydowego z dodatkowym silnikiem elektrycznym przy tylnej osi. Yaris Cross Hybrid z napędem na przód zużywa od 4,4 l/100 km benzyny i emituje od 101 g/km CO2, zaś wersja AWD-i potrzebuje od 4,7 l/100 km paliwa i generuje od 106 g/km CO2.

Redondo Brand

Redondo Brand na rynku istnieje od 2019 roku. W 2022 roku jej założyciel – Jorge Redondo – zadebiutował na Madrid Fashion Week i od razu zdobył nagrodę L'Òreal za najlepszą kolekcję. Młody projektant szybko zyskał renomę w hiszpańskim świecie mody, a w jego kreacjach chętnie prezentują się hiszpańskie gwiazdy.