1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota zainwestuje 50 mln dolarów w nowe laboratorium baterii w USA
24 sierpnia 2023

Nowa inwestycja Toyoty

50 mln dolarów na nowe laboratorium baterii w USA
W York Township w stanie Michigan powstanie nowe laboratorium baterii, które będzie badać jakość, wydajność i trwałość akumulatorów przeznaczonych na rynki Ameryki Północnej. Projekt ten zrealizuje Toyota Motor North America (TMNA) przy swojej głównej siedzibie R&D. Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 50 mln dolarów. 
 
 
Toyota od lat inwestuje w rozwój hybryd i pojazdów elektrycznych. Do 2030 roku na prace badawczo-rozwojowe oraz zwiększenie produkcji zelektryfikowanych samochodów koncern planuje przeznaczyć ponad 70 mld dolarów. Rozbudowywane są linie produkcyjne dla aut elektrycznych, na co tylko w Japonii i USA Toyota przeznaczyła już 5,6 mld dolarów.

W 2025 roku Toyota planuje otworzy nowe laboratorium baterii w York Township. Będzie ono pracować nad akumulatorami montowanymi w samochodach dostępnych na rynkach Ameryki Północnej. Koszt inwestycji szacowany jest na 50 mln dolarów.

„Wzmacniamy nasze działy badań i rozwoju w Ameryce Północnej, by nad najnowszymi technologiami pracowali najlepsi ludzie. Nowe laboratorium umożliwi nam jeszcze większą innowacyjność” – podkreślił Jordan Choby, wiceprezes ds. napędów w TMNA R&D.

Innym ważnym zadaniem tego laboratorium będzie testowanie ładowania po podłączeniu do instalacji prądu przemiennego oraz szybkiego ładowania po podłączeniu do ładowarek prądu stałego, a także sprawdzanie łączności ze źródłami zasilania oraz infrastrukturą.

W nowym obiekcie sprawdzane będą różne konfiguracje akumulatorów do przyszłych pojazdów. Badania te mogą się stać punktem wyjściowym do stworzenia zupełnie nowych platform dla pojazdów elektrycznych. 

Nowe laboratorium Toyoty zostanie włączone do programu MIGreenPower firmy DTE Energy. Oznacza to, że w 100% będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii. Działanie to wpisuje się w strategię koncernu, by jak najszybszej zredukować emisje CO2 na wszystkich etapach produkcji aut.